BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

4 İzmir Büyükşehir

4 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 İZMİR MARKA OLACAK Ersan ODAMAN İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İzmir sporunda yine başarılı iki ayı geride bıraktık. Hem ulusal, hem de uluslararası organizasyonları pandemi kurallarına sıkı sıkıya uyarak gerçekleştirdik. 11 Nisan’da ikinci kez koşulan Maratonİzmir’den sonra hep olumlu dönüşler aldık. Organizasyondaki başarımız, tüm sponsor ve paydaşlarımızı mutlu etti. Türkiye’deki parkur rekorunun Maratonİzmir’de kırılması da, mevcut güzergah seçimindeki başarımızı tescilledi. 42 kilometre 195 metrelik maraton parkurunda Türk atletler arasında kulübümüzün sporcusu Ufuk Arda’nın finiş çizgisini ilk geçmesi, bizim için ayrı bir gurur tablosu yarattı. Maratonİzmir’in Dünya’nın en önemli maratonların arasında yer bulması için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Mayıs ayı bizim için apayrı heyecanlara sahne olacak. İlk önce Plaj Voleybolu’nda Tokyo için sporcular İzmir’de yarışacak. Dünyaca ünlü plaj voleybolcularını Mayıs’ta İzmir’e getiriyoruz. Yabancı kadın ve erkek sporcular ile Milli Takımımız, Avrupa elemelerinde yeni yapılan İnciraltı Plaj Voleybol Sahaları’nda Tokyo Olimpiyatları’na gidebilmek için smaç vuracak. Misafirlerimize İzmir’in tarihi güzelliklerini göstereceğiz. Ufuk Arda Maraton Koşusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 5 İzmir’deki spor aşkını daha da büyütmek için durmadan çabalıyoruz. Bornova’da İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Havuz İzmir’in açılışını yapacağız. Bu havuz, potansiyel yüzücü sayısını arttırmak için önemli bir anahtar olacak. Pandeminin kısa süre içinde biteceğine inanarak, neredeyse 1.5 yıldır spordan uzak kalan çocuklarımızı yeniden spora teşvik etmek için her türlü çalışmayı planladık. Bu süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nda 101 çocuğumuza bisikletler hediye ettik. Bornova’daki Buz Sporları Salonumuzda sporcularımızın hazırladığı gösterileriyle 23 Nisan coşkunu doyasıya yaşadık. Hentbolda önemli bir başarıya da imza attık. Hem kadın hem de erkek takımımız, Türkiye Kupası’nda finale kaldı. Mayıs ayı sonunda iki kupayı da yıllar sonra İzmir’e getirmek için parkede ter dökeceğiz. Buz Hokeyi’nde şampiyon olup 1 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig’e çıkarak önemli bir başarıya imza attık. Farklı branşlarda sporcularımız yine kürsülerde boy gösterip madalyalar kazandı, 18 sporcumuz da Milli Takım kamplarından davetler aldı. Kulüp yönetiminde önemli bir görev değişimi yaptık. Barış Şeref kulübümüzün yeni genel sekreteri oldu. Pandemi sürecinde sosyal yardım projelerine de imza atmaya devam ettik ve bu çalışmaları sürekli hale getirmeyi istiyoruz. Antrenörlere, sporculara ve amatör kulüplere erzak yardımlarını sürdürdük. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’den aldığımız güç ve destekle İzmir’i marka bir spor kenti yapmak için vargücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.

© 2021 by BizSpor