BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

38 İzmir Büyükşehir

38 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 ÇOK ÖNEMLİ TAVSİYELER Kulüp Doktorumuz Mesut Nalçakan ve Judo Antrenörümüz Şenol Öztürk, devam eden pandemi sürecinde judocularımıza egzersiz ve beslenme semineri verdi. İzmir Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen ve pandemi sürecinde İzmir'de bulunan antrenör ile sporcuların yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan seminerlerin ilk ayağı Celal Atik Spor Salonu'nda yapıldı. Pandemi sürecinin zorluklarından nasıl birlikte kolayca aşılacağının vurgusunun yapıldığı seminere İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman, Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü ve Kulüp Antrenörümüz Mesut Kapan ile birlikte yaklaşık 50 sporcumuz katıldı. Bu seminerlerin sporcular üzerindeki olumlu etkisini vurgulayan Spor Hekimi Mesut Nalçakan, "Pandemi süreci devam ederken sporcuların mental ve fiziksel açıdan nasıl hazır durumda kalabileceğini sporcularımız ile paylaştık" dedi. Judo Antrenörümüz ve Beslenme Uzmanı Şenol Öztürk ise yetişkin sporcularda pandemi döneminde doğru beslenmenin önemini aktardı. Yaklaşık 1 saat süren seminerin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Başkanımız Ersan Odaman, katılan antrenör ve sporcularımıza başarı dileklerini ilettiler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 39 İZMİR TEMALI MAYO Su Topu Takımımız, maçlarına Kordonboyu kaldırımlarından esinlenen özel tasarım mayolarla çıkacak. MASA TENİSİ’NDE PLAY- OFF'TAYIZ Spor Toto Su Topu Süper Lig’de mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor, artık maçlara Kordonboyu kaldırımlarından esinlenerek tasarlanan özel mayolarla çıkacak. Temalı mayoların çok özel olduğunu vurgulayan Başkan Ersan Odaman, “İzmir’e ait desenleri spor kıyafetlerimizde taşıyarak güzel kentimizin tanıtımına katkı vereceğiz” dedi. 17 yaş ortalamasına sahip ekibin ligde önemli işlere imza atacağını yapacağına inandığını da ifade eden Odaman, “Ligin en genç takımıyız. Su sporlarına yatırım yapmaya devam ederek, İzmir’i su ve plaj sporlarında sadece ülkemizin değil, Avrupa’nın da merkez i konumuma getirmek istiyoruz” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyespor Masa Tenisi Kadın Takımımız, 3. Lig’de Play Off’a kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyespor Masa Tenisi Kadın Takımımız, 3. Lig’de Play- Off biletini aldı. Tokat’ta 24 Nisan’da yapılan ikinci etap maçlarında Masa Der Ankara’yı hükmen, Bartın Belediyespor’u 3-2 yenen takımımız, Kahramanmaraş GSK’ya 3-1 mağlup oldu. Toplam 11 takımın yarıştıgı ligde 1 ve 2.etapta 10 maçın 7’sini kazanan ekibimiz, normal sezonu 3. sırada tamamlayıp Play-Off Grubu’nda oynamaya hak kazandı. Masa Tenisi Takımımız, Serap Dıvrak, Aşkın Sude Toksöz, İpek Ardıç, Buse Toksöz ve Cansu Ceyhan’den oluşuyor.

© 2021 by BizSpor