BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

34 İzmir Büyükşehir

34 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 OKÇULUKTA DÖRT MADALYA Antalya’daki önemli organizasyonda iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazandık.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 35 MUHTARLAR BULUŞMASI İzmir Büyükşehir Belediyespor okçuları, Antalya'da düzenlenen 18 Mart Şehitleri Türkiye Kupası ile 2021 Kadetler - Gençler Milli Takım Seçme Yarışları’nda iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı. 100. Yıl Tesisleri'ndeki şampiyonada kadet kadınlarda Sıla Özdemir altın madalyayı boynuna takarken Sıla Özdemir, Sueda Güneri ve Gökçe Ersoy’dan oluşan kadet kadın takımımız da birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Büyük kadınlarda Aybüke Aktuna, Sueda Güneri ve Sıla Özdemir’den oluşan ekibimiz ise gümüş madalya sahibi oldu. Bilal Güneri, Doğan İşler ile Yağız Yılmaz’dan oluşturulan büyük erkekler takımı da üçüncü olup bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonaya 42 bölgeden 117 kulüp kayıt yaptırırken toplam 822 okçu mücadele etti. İzmir Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu, spor faaliyetlerinin artırılmasını planladığı Basmane’deki muhtarlar ile bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu, Basmane semti muhtarları ile Celal Atik Spor Salonu’nda bir araya geldi. Özellikle judo branşında kulübün en önemli spor kaynaklarından biri olan Basmane’deki 12 muhtar ile semtteki spor faaliyetlerinin daha da ileriye götürülmesi için görüşüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, Kulüp Başkanımız Ersan Odaman, yönetim kurulu üyelerimiz Şamil Sinan An ve Uğur Yelekli, Genel Sekreterimiz Barış Şeref ve Bireysel Sporlar Direktörümüz Kemal Özdönmez’in de katıldığı toplantıda muhtarlar, Basmane’de özellikle gençler ve çocukları daha fazla spora çekebilmek için öneriler iletildi. Basmane’deki spor alanı sayısının artırılması için destek isteyen muhtarlara, Orhunbilge, “Bizler, size destek olmak için gerekli planlamaları yapmak için buradayız. Tesisleri de inceleyip yenileme için çalışma yapılacak” mesajını verdi. Basmane’den judo branşında çok başarılı sporcuların çıktığının altını çizen Başkanımız Odaman, sporun her dalı için kulüp olarak her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu dile getirdi. Görüşmenin sonunda 12 muhtara, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 30’ar adet ramazan gıda paketi de verildi.

© 2021 by BizSpor