BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

32 İzmir Büyükşehir

32 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 İKİ TURNUVA İKİ KÜRSÜ İzmir BBSK'lı tenisçiler, katıldığı iki turnuvada bir altın ve bir bronz madalya kazandı İzmir Büyükşehir Belediyesporlu tenisçiler, Marmaris ve Göcek'teki iki şampiyonadan İzmir'e iki madalya ile döndü. Marmaris'te 11-14 Mart tarihleri arasında 49 sporcunun katılımıyla yapılan 14 Yaş Hafta Sonu Turnuvası'nda Kerem Genç tüm maçlarını kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Murat Altunezer'in antrenörlüğünü yaptığı takımımızda Demir Ateş Öğüt de beşinciliği elde etti. Göcek'te 11-14 Mart tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Hafta Sonu Turnuvası'nda ise Emre Taşkın'ın antrenörlüğünde Kemal Arda Karataş birinci grupta üçüncü oldu. Nazlı Karya Temiz 2. Grup’ta dördüncü, Asel Çalbay 1. Grup’ta beşinci, Elif Kara 1. Grup’ta yedinci, Sultan Çelikkanat da sekizinciliği elde etti. SANAL BOCCİA’DA BİR GÜMÜŞ Sporcumuz Mahmut Çoban, Sanal Paralimpik Boccia Turnuvası’nda ikinci oldu. Kulübümüz sporcusu Mahmut Çoban, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü anısına düzenlenen Sanal Paralimpik Boccia Turnuvası’nda ikincilik elde etti. Uluslararası Boccia Spor Federasyonu (BisFed) tarafından tavsiye edilen “Boccia Battle” üç boyutlu uygulamasıyla düzenlenen sanal organizasyona, ülkemizden beş kategoride 60 sporcu katıldı. Mahmut Çoban, BC1 kategorisinde ikinciliği elde ederek İzmir’e gümüş madalya kazandırdı.

MART VE NİSAN’DA 18MİLLİ İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan Mart ve Nisan ayında 18 isim Milli Takım’da boy gösterdi. Mart ve Nisan ayı içinde judocularımız Musa Şimşek, Halil Çimen ve Recep Çimen, Milli Takım Olimpiyat Kampı’na gitti. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncumuz Rıdvan Aksoy, 17 kişilik A Milli Takım kampına çağrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyespor Okçuluk Takımı’nda yer alan Sıla Özdemir, Milli Takım’a davet edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesporlu görme engelli judocular Sergen Gündüz ve Gökhan Biçer, Milli Takım’a girmeye hak kazandı. Hentbol Kadın Takımı’nda görev yapan Ümmü Gülsüm Bedel ile Sibel Kıcıroğlu, A Milli Takım kadrosuna çağrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda görev yapan Antrenör Erdinç Kılıç, masör Serkan Sezginci ve sporcular Mahsun İpekşen, Ahmet Efetürk, Volkan Aydeniz, Rıdvan Aksoy, Ramazam Kahriman ile Mustafa Şahin kulübümüzü Milli Takım’da temsil edecek. Güreş antrenörümüz Şaban Karataş da Yıldız Milli Takım antrenörlüğüne getirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 POTADA RAKİP TANIMADILAR Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’de mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor, 1. Etap maçlarını zirvede tamamladı Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’de mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor, 1. Etap maçlarında zirveyi kimseye bırakmadı. Takımımız, Yalova ve Bursa’da oynanan ilk etap maçlarında İskenderun Engelliler (77-29), Yalova OSK (69-43), Bağcılar Bld (63-36), TSK Reh. Merkezi (58-19) ve Güçlü Eller ESK (62-24) yenerek 5’te 5 yaptı. Rakip potalara 33 329 sayı atıp potasında 151 sayı gören takımımız, kendisi gibi 5’te 5 yapan Beşiktaş’ı averajla geçerek ilk etap maçlarını zirvede tamamladı. 2020’nin En’lerine girdiler İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2020 EN’leri listesine girdi. Takımımız, özel ödüle layık görüldü. 38 federasyon ve 380 dernekten oluşan İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Yalçın Kocabıyık, Celal Atik Spor Salonu’ndaki törende ödülü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na verdi.

© 2021 by BizSpor