BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

30 İzmir Büyükşehir

30 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 İZMİR BBSK’DA DEVİR-TESLİM İzmir Büyükşehir Belediyespor’da Mustafa Ağme, genel sekreterlik görevini Barış Şeref’e devretti. Bünyesinde 42 spor branşıyla hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyespor’un idari yönetim kadrosunda değişiklik yapıldı. Yaklaşık 20 yıldır sporcu, antrenör ve yönetici olarak hizmet veren Mustafa Ağme, genel sekreterlik görevini Barış Şeref’e devretti. Ağme, yeni dönemde kulüp bünyesindeki basketbol takımlarından sorumlu menajer olarak görev yapacak. Üç yıldır genel sekreterlik görevinde bulunan Ağme’nin kulübümüze önemli hizmetleri olduğunu vurgulayan Başkanımız Ersan Odaman, “Kendisinin artık basketbol branşında önemli işlere imza atacağına inanıyoruz. Yeni bir yapılanma içine girdik. Barış Şeref, yeni genel sekreterimiz olarak görev yapacak” dedi. Odaman, hizmetlerinden dolayı Ağme’ye teşekkür plaketi sundu. Yeni genel sekreter Şeref’e başarılar dileyen Ağme, “Çok güzel dönemler geçirdik. Kulübün her kademesinde görev aldım. Her türlü desteğe BARIŞ ŞEREF KİMDİR? hazırım” diye konuştu. Ağme’den görevi devralan Şeref ise bu büyük aileye katıldığı için mutlu olduğunu söyleyip, “İzmir Büyükşehir Belediyespor’un daha başarılı dönemler geçirmesi için elinden gelenin en iyisini kapmak için yönetim kurulumuz ile birlikte uyumlu çalışacağız. İzmir’e önemli başarılar ve organizasyonlar getirmek istiyoruz” diye konuştu. İzmir’de 1981 yılında doğdu. 2005 yılında Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2005 UNIVERSIADE Spor Komisyonu, Altınordu Kulüp Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde çalıştı. 2015 yılında bu yana Yaşar Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Müdürlüğü’nde görev yapıyordu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 31 PİSTTE İKİ MADALYA İstanbul’daki U-18 Salon Atletizm Şampiyonası’nda sporcularımız iki gümüş madalya aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesporlu atletler, U-18 Salon Atletizm Şampiyonası’nda iki gümüş madalya kazandı. İstanbul’da 8-10 Mart tarihleri arasında düzenlen organizasyona kulübümüzden 13 sporcu katılırken, sırıkla yüksek atlamada Miyase Gezer. 3.10 metrelik derecesiyle ikincilik kürsüsüne çıktı. Güllede 12.78 metrelik atışıyla ikinci olan Safara Cansever de gümüş madalyayı boynuna taktı.

© 2021 by BizSpor