BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

28 İzmir Büyükşehir

28 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 HENTBOLDE HEDEF ÇİFTE KUPA Hentbolda önemli bir başarıya imza atıldı. Süper Lig’de mücadele eden kulübümüzün kadın ve erkek takımı Türkiye Kupası’nda son 4 takım arasına girdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 29 Kadın ve erkeklerde Hentbol Süper Lig’de mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor önemli bir başarıya imza attı. Kadın takımımız, çeyrek finalde Görele Belediyespor’u yenerek yarı finalde Konyaaltı Belediyespor’un rakibi oldu. Kadınlarda 2011’de ilk kez kupa sevinci yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2008’de finale, 2014, 2016 ve 2017’de ise Play-Off’a kaldı. İzmir ekibi, bu sezon hem kadınlarda hem de erkeklerde önce final biletini almayı, sonra da kupayı kazanmayı hedefliyor. Hentbol erkek takımı da çeyrek finalde Beykoz Bld’yi eledi ve yarı finalde Spor Toto ile eşleşti. En son 2009-2010 sezonunda finale çıkan ekibimiz, yarı finaldeki rakibi Spor Toto engelini de aşarsa aynı başarıyı tekrarlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyespor, 1994 yılından bu yana oynanan Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda Türkiye Kupası’nda 2008-2009 sezonunda da finale adını yazdırmıştı. FİLEDE ERZAK DESTEĞİ Yönetim Kurulumuz, İzmir Voleybol Antrenörleri Derneği’ne ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere erzak yardımında bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulumuz, hem pandemi süreci, hem de Ramazan Ayı’nda olmamız dolayısıyla erzak yardımlarına devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Biz Varız” kampanyasına da katılan yönetim kurulumuz, İzmir Voleybol Antrenörleri Derneği’ne de (İZVAD) destek verdi. Kulüp Başkanımız Ersan Odaman, İZVAD Başkanı Serbay Kos ve Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Dikmentepe ile bir araya gelip ihtiyaç sahipleri için erzak kolilerini teslim etti.

© 2021 by BizSpor