BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

26 İzmir Büyükşehir

26 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 GÜREŞÇİMİZ UZUN ŞAMPİYON OLDU Dan Kolov Turnuvası’nda 55 kiloda mindere çıkan 23 yaşındaki sporcumuz, altın madalya kazandı. CİMNASTİKTE ÜÇ BRONZ Kulübümüz sporcularından Şevket Yıldız, büyükler atlama masasında, Umur Mehmet Filiz ise yer aleti ve atlama masasında madalya kazandı. İZMİR Büyükşehir Belediyesporlu cimnastikçiler, Bolu’dan üç madalya ile döndü. Antalya’da 2 Nisan’da düzenlenen U23 Grekoromen Türkiye Şampiyonası Dünya ve Avrupa Seçmesi'nde birincilik kürsüsüne çıkan sporcumuz Adem Burak Uzun, Bulgaristan’da da şampiyon olmayı başardı. Dan Kolov Turnuvası’nda 55 kiloda 15 rakibiyle mücadele eden 23 yaşındaki güreşçimiz, final maçında Bulgar rakibini 7-3’lük skorla yendi ve birinciliği elde etti. Bolu’da 26-28 Mart tarihleri arasında düzenlenen Gençler ve Büyükler Türkiye Artistik ve Trampolin Şampiyonası’nda gençlerde genel tasnifte 6. sırada yer alan Umur Mehmet Filiz, alet finallerinde hem yer aletinde, hem de atlama masasında üçüncü olup iki bronz madalya kazandı. Büyük erkeklerde de Şevket Yıldız atlama masasında üçüncülük kürsüsüne çıktı. Trambolinde gençlerde Görkem Kartal ile büyük erkeklerde Mustafa Kemal Aktaş şampiyonayı altıncı sırada tamamladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 27 ÖZEL GÜNE ÖZEL ETKİNLİK 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde, İzmir Aşık Veysel Buz Sporları Salonu’nda özel sporcularla bir araya geldik. Birleşmiş Milletler tarafından otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan olarak belirlenen Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde kulübümüzün özel sporcuları ile bir araya geldi. İzmir Aşık Veysel Buz Sporları Salonu’ndaki etkinliğe özel sporcularımız Hatice Dikmen, Hasan Çelik ve Selin Durgut katıldı. sporcular konusunda çok hassas olduğunu vurgulayan Buz Sporları Şube Müdürümüz Hüseyin Özgül, “Kulübümüzde engelli bireylere spor yaptırmaya ve onları spor ile hayatın içine katmaya büyük önem veriliyor. Biz de buz sporcularımıza destek veriyoruz. Onlar bizim en kıymetli sporcularımız. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nü birlikte geçirmekten çok mutlu olduk” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyespor Buz Sporları Şube Müdürü Hüseyin Özgül ile antrenörümüz Neşe Olcay Hünerli, sporcularımıza pasta buz üzerinde keyifli dakikalar geçirdi. Kulübümüzün özel

© 2021 by BizSpor