BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
8 months ago

Sayı 058

18 İzmir Büyükşehir

18 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 YENİDEN MERHABA SÜPER LİG İzmir Büyükşehir Belediyespor, bir sezon sonra yeniden Buz Hokeyi Süper Ligi’ne döndü. FOTOĞRAFLAR: MURAT ARABACI

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Mart-Nisan 2021 19 İzmir Büyükşehir Belediyespor, Buz Hokeyi 1. Ligi Play-Off finalinde Çayyolu Gordion'u 13-0 yenerek bir sezon arada sonra Süper Lig'e yeniden "merhaba" dedi. 2019’da Süper Lig’de oynayan, 2020’de Süper Lig’e katılmama kararı aldıktan sonra bu yıl 1. Lig’de devam eden Büyükşehir Belediyespor ile Çayyolu Gordion arasındaki maç, Bornova'daki Buz Sporları Salonu'nda oynandı. İlk maçta Genç Ankaralılar Spor Kulübü'nü 11-2 yenerek finale adını yazdıran İzmir ekibi, son maçtan da 13-0'lık galibiyetle ayrılıp Süper Lig'e yükseldi. Finalde ilk 20 dakikayı 5-0 önde geçen İzmir Büyükşehir Belediyespor, ikinci periyotta skoru 7-0 yaptı. Son 20 dakikada da sahadaki üstünlüğünü sürdüren mavi-beyazlılar, Çayyolu Gordion'u 13-0 yenerek mutlu sona ulaştı. Şampiyon olan İzmir Büyükşehir Belediyespor'a kupasını Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak verirken, ligi ikinci tamamlayan Çayyolu Gordion'a kupayı İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhunbilge takdim etti. Şampiyonada en değerli sporcular ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan Aykut Koç'a Buz Sporları Şube Müdürü Hüseyin Özgül, Çayyolu Gordion'dan Emre Aydın'a İzmir Büyükşehir Belediyespor Takım Sporları Direktörü Saffet Türksoyuer verdi. Play-Off serisinde en değerli sporcu İsmet Eren Gökçen oldu, ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyespor Genel Sekreteri Barış Şeref verdi. En iyi kaleci Çayyolu Gordion'dan Barış Uçele seçilirken ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman, en iyi defans İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan Erkan Kahraman ve en iyi forvet ise Mehmet Ali Turan seçildi, ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman takdim etti.

© 2021 by BizSpor