BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

8 İzmir Büyükşehir

8 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve geçtiğimiz yıl İzmir tarihinde ilk kez koşulan Uluslararası İzmir Maratonu’nun ikincisi, 11 Nisan’da “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenecek. Birleşmiş Milletler’in liderlik ettiği ve sürdürülebilirliği hedefleyen maddeler “Yoksulluğa son, açlığa son, sağlıklı ve kaliteli yaşam, nitelikli eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, temiz su ve sanitasyon, erişilebilir ve temiz enerji, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme, sanayi, yenilikçilik ve altyapı, eşitsizliklerin azaltılması, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar, sorumlu üretim ve tüketim, iklim eylemi, sudaki yaşam, karasal yaşam, barış, adalet ve güçlü kurumlar, amaçlar için ortaklıklar başlıklarını taşıyor. Uluslararası nitelikteki Maratonİzmir’in Maratonİzmir’in tanıtım toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Ali Aksu, Adidas Pazarlama Direktörü Onur Demircan, Pürsu Genel Müdürü Hakan Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, ana sponsorluğunu Adidas üstlenirken, Skoda araç, Pürsu su, Medicana sağlık, Carraro bisikletli doktor ve bisikletli su dağıtıcıları, Züber ve Plugger ise tedarik sponsoru olarak yer alacak. “MARATONLAR KENT TANITIMINDA ÖNEMLİ ROL ÜSTLENİYOR” İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, katılımıyla Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlendi.

9 BAŞKAN SOYER’DEN MARATONA DAVET Basın toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sporun birleştirici gücüne inanarak İzmir genelinde herkesin spora erişimini kolaylaştırmak için birçok adım attıklarını söyledi. İzmir’i dünyayla buluşturmak ve sporu il genelinde teşvik etmek için uluslararası spor organizasyonlarına özel önem verdiklerini belirten Tunç Soyer, 9 Eylül Yarı Maratonu ve 19 Mayıs Koşularını, Maraton İzmir ile taçlandırmaya devam ettiklerini dile getirdi. Geçen yıldan bu yana devam eden küresel pandeminin, spor alanında da büyük tahribat yarattığına dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yine pandemi sebebiyle fiziksel koşuya katılamayan sporcular için düzenlenen Türkiye’nin ilk sanal koşu platformu “BizKoşarız”ı bu yıl da hayata geçireceklerini müjdeledi. Başkan Soyer, “Böylece dünyanın neresinde olursa olsun sporcuların Maraton İzmir coşkusunu yaşayabilmesine, koştuğu her kilometre için puan toplayıp ödül kazanmasına imkân sağlıyoruz” diye konuştu.

© 2021 by BizSpor