BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

İÇİNDEKİLER 06 14

İÇİNDEKİLER 06 14 Geri Sayım Başladı: Maraton İzmir Geçen yıl “Ormanİzmir” temasıyla düzenlenen Maratonİzmir’in ikincisi 11 Nisan’da koşulacak. Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Maratonİzmir’in bu yılki teması “Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. 19 5 Bin Kişi “Biz Koşarız” Dedi #BizKoşarız sanal platformuna dört ayda üye olan 5 bin kişi dünyanın çevresini 8 kez kat edecek kadar mesafe koştu 22 24 Buza İzmir Damgası Artistik Buz Pateni Milli Takımı kadrosunda 13 sporcumuz ve 2 antrenörümüz yer alıyor. Beşi Altın, 11 Madalya İZMİR’de yapılan Artistik Buz Pateni Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız madalyaları topladı. 29 Kupada Rakipler Belli Oldu HENTBOL Türkiye Kupası çeyrek finalinde kadınlarda Görele Bld, erkeklerde Beykoz ile eşleştik.

SPOR KENTİ İZMİR 30 Pistte İzmir Rüzgarı MERSİN’de düzenlenen iki organizasyondan iki madalya geldi. Sporcu sayısı ve branş açısından ülkemizin en büyük spor kulüpleri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün resmi yayın organı BİZSPOR’un digital sayısıyla karşınızdayız. Çağın getirdiği teknolojik yeniliklerle hazırlanan digital dergimiz, artık periyodik olarak sizlerle buluşacak. Bu sayede, Maratonİzmir başta olmak üzere uluslararası ve ulusal çapta düzenlediğimiz çok sayıda organizasyonla ilgili içeriği çok daha hızlı şekilde sizinle paylaşmış olacağız. 11 Nisan’da Maratonİzmir ile büyük organizasyonlar serisine başlıyoruz. Maratonİzmir’in her açıdan kusursuz geçmesi adına hazırlıklarımızı tamamladık. Pandemi kurallarına uygun düzenlenecek uluslararası yarışın çok kısa bir süre içerisinde kentimizin en önemli sportif markalarından biri olacağına inanıyoruz. Yaz döneminde uluslararası plaj voleybolu şampiyonaları ile kentteki spor heyecanını üst seviyede tutmaya devam edeceğiz. İzmir; iklimi, uzun sahil şeridi, genç nüfusu ve vizyonuyla su ve plaj sporları için Avrupa’daki en önemli kentlerden biri olmaya aday. Bu stratejik avantajı fırsata dönüştürerek İzmir’i Maratonİzmir gibi su ve plaj sporlarında da önemli bir marka konumuna getirmeyi hedefliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in “Spor kenti İzmir” hedefine uygun hareket ederek yepyeni ve güçlü bir sinerji yaratacağız. Akdeniz’in incisi kentimizin sportif kimliğini güçlendirmek için paydaşlarımız ile el ele vereceğiz, “İyinin sonu yok” felsefesiyle hareket ederek her zaman bir adım ileriye gideceğiz. BİZSPOR’un her sayısında, yaptıklarımızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşamaya devam edeceğiz. Sporla kalın. Ersan ODAMAN İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı

© 2021 by BizSpor