BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

30 İzmir Büyükşehir

30 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 PİSTTE İZMİR RÜZGARI MERSİN’de düzenlenen iki organizasyondan iki madalya geldi. İZMİR Büyükşehir Belediyesporlu atletler, Mersin’de 27-28 Şubat’ta yapılan Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonası ve Spor Toto Kulüplerarası Atmalar Ligi 1. Kademe Yarışmaları’nda iki madalya kazandı. Gülcan Uzun, kadınlar disk atmada birincilik kürsüsüne çıktı. Organizasyonda toplam 318 atlet yarışırken, kadınlar U-18 kategorisinde piste çıkan Safara Cansever de gülle atmada üçüncü olarak bronz madalya elde etti. İki sporcumuza da madalyalarını Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar taktı. Organizasyon sonucunda U-18 Kadınlar kulüp sıralamasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 1 puan gerisinde dördüncü sırada yer aldık. Kulüpler şampiyonu, Bursa’da yapılacak final yarışları sonucunda belli olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 31 TRABZON’DA YARI MARATON KOŞTUK KULÜBÜMÜZ atletleri, 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda başarılı oldu. İZMİR Büyükşehir Belediyesporlu atletler, bugün koşulan 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda boy gösterdi. Trabzon’da 21 kilometrelik parkurda 235, 10 kilometrelik parkurda 73 atlet yarışırken, kadınlarda 35-39 yaş kategorisinde Nağme Yücetürk finişi ikinci sırada geçti. Ufuk Arda, Hamdullah Ablay, Onur Tuğ ve Bedri Şimşek’ten oluşan erkek takımımız da genel klasmanda 4. olup kupa aldı.

© 2021 by BizSpor