BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

26 İzmir Büyükşehir

26 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 ANKARA’DA ZİRVEDEYDİK GAZİ Mustafa Kemal Atatürk Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda yarışan sporcularımız, 3 altın, 4 gümüş ve 2 bronz kazandı. İZMİR Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, Ankara’da 19-21 Şubat’ta düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda müthiş bir başarı elde etti. Ümitköy Spor Tesisleri’nde iki gün süren şampiyonada İzmir Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, 3 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile 4 kupa puanı kazandı Günizi Güneş (D2 Bayan), Doğa Güner (D1 Bayan) ve Batu Tasasız (A Baylar) kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyayı boyunlarına taktılar. Batı Güdül (C2 Baylar), Kuzey Bostancı (C1 Baylar), Deniz Tarım (B Bayanlar) ve Nehir Alan (A Bayanlar) ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Mustafa Emir Çobanel (C2 Baylar) ile Rüzgar Bostancı (C1 Baylar) bronz madalya kazanıp üçüncülük kürsüsüne çıktı. Kategorilerinde dördüncü olan Atlas Baydurak (C2 Baylar), Masal Oran (B Bayanlar), Gökçe Doğa Sezgi (A Bayanlar) ile kategorisinde beşinci olan İpek Kara (C2 Bayanlar) da kupa puanı kazandı. Şampiyonada 40.84 puan toplayan Deniz Tarım, Milli Takım’a girme hakkı elde etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 27 YASEMİN ZEHRA BÖREKÇİ UÇUYOR AMPUTE MİLLİ’DE 4 İZMİR BBSK’LI Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Ampute Futbol Milli Takımı’na kulübümüzden 4 isim davet edildi. ATLETİMİZ Yasemin Zehra Börekçi, uzun atlamada U20 Gençler Türkiye şampiyonu oldu. İZMİR Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcusu Yasemin Zehra Börekçi, uzun atlamada U20 Gençler Türkiye Şampiyonu oldu. İstanbul’da 1200 atletin katılımıyla düzenlenen ve 7 Şu- bat Pazar günü sona erecek U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda piste çıkan genç sporcumuz, uzun atlamada 44 rakibiyle yarıştı, 5 metre 65 santimetrelik derecesiyle U20 Gençler Türkiye Şampiyonu unvanını aldı. İZMİR Büyükşehir Belediyespor Ampute Takımı’nı Milli Takım’a dört isim yolluyor. Corona virüs salgını nedeniyle 12-19 Eylül 2021’e ertelenen Polonya’daki Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarına sürdüren Milli Takım’a oyuncularımız kaleci Erdi Arslan ve Rüstem Kurhan davet edildi. Milli takım kampına ayrıca kulübümüzün antrenörü Murat Bahar ile malzemeci Polat Doğan da katılacak.

© 2021 by BizSpor