BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

22 İzmir Büyükşehir

22 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 BUZA İZMİR DAMGASI 3 Mart’ta sona eren TROPHY Kupası için Sofya’ya giden Artistik Buz Pateni Milli Takımı kadrosunda 13 sporcumuz ve 2 antrenörümüz yer aldı. TROPHY Kupası, 17 ülkeden 245 sporcunun katılımıyla Bulgaristan’ın Sofya kentinde yapıldı. 3 Mart’a kadar devam eden şampiyonaya katılan Artistik Buz Pateni Milli Takımı’nda İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan 13 sporcumuz ve 2 antrenörümüz yer aldı. Bulgaristan’daki önemli organizasyonda kulübümüz sporcuları Defne Günce Kılıç, Derya Taygan, Duru Çimen, Masal Oran, Batu Tasasız, Gökçe Doğa Sezgi, Nehir Alan, Doğa Güner, Deniz Tarım, Selin Uğural, Elif Uğural, Kuzey Bostancı ve Rüzgar Bostancı yer aldı. Kulübümüz antrenörleri Gamze Güner ve Ayşegül Metin de Milli Takım’da ayrıca görev aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 23 SOFYA’DA BÜYÜK BAŞARI ARTİSTİK Buz Pateni Milli Takımımız Bulgaristan’da şampiyon olurken, milli takımdaki sporcularımız 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı Oran 43.14 puanla şampiyon olmayı başardı. Aynı kategoride Deniz Tarım da organizasyonu 4. sırada tamamladı. BULGARİSTAN’da 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında düzenlenen Sofya Trophy Kupası’na İzmir Büyükşehir Belediyesporlu sporcular damgasını vurdu. 17 ülkeden 245 sporcunun yarıştığı önemli organizasyonda Artistik Buz Pateni Milli Takımı şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, milli takımdaki kulüp sporcularımız da 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile İzmir’e döndü. Cubs 1. Girls kategorisinde 18 ülke ile yarışan Masal 29 ülkenin yarıştığı Basic Novice Girls (III) kategorisinde Derya Taygan 47.51 puanla şampiyonada zirvede yer alıp altın madalyayı boynuna taktı. Basic Novice Boys kategorisinde Batu Tasasız 9 ülkeden gelen sporcularla yarıştı ve 42.42 puanla ikinci olup gümüş madalya kazandı. Basic Novice II Girls’te Nehir Alan 42.79 puan alarak organizasyonu 3. sırada bitirip bronz madalyanın sahibi oldu. Milli Takımımızın şampiyonluk madalyası da milli takımın en küçüğü olan kulüp sporcumuz Doğa Güner’e verildi. Organizasyonda İntermediate Novices Girls’te Selin Uğural 6. sırada, Chicks 1. Girls’te Doğa Güner 4. sıarada, Cubs Boys’ta Rüzgar Bostancı 5. sırada ve Kuzey Bostancı 8. sırada, Basic Novice II Girls’te Gökçe Doğa Sezgi de 7. sırada, Advanced Novices Girls’te Defne Günce Kılıç 10. Sırada, Basic Novice III Girls’te kategorisinde Elif Uğural 12. sırada, Duru Çimen 16. sırada yer buldu.

© 2021 by BizSpor