BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

20 İzmir Büyükşehir

20 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına rağmen spor heyecanını sürdürmek için uygulamaya aldığı sanal koşu platformunun üyeleri, dört ayda 330 bin kilometre koştu, dünyanın etrafını 8 kez turlayacak kadar mesafe kat etti. Kısa sürede dünyanın dört bir tarafından beş binin üzerinde üyeye ulaşan #BizKoşarız platformu sayesinde hem spor yapma imkanı ortay çıktı, hem de sürekli bir yarışma heyecanı yaşandı. Bugüne kadar 9 Eylül Yarı Maratonu, Maraton İzmir ve Kubilay Koşusu sanal ortamda yapıldı. Yıl içerisinde bu sayı daha da artacak. İlk etapta 14 Şubat’taki Sevgililer Günü Koşusu sanal ortamda yapılacak, hemen ardından ise 11 Nisan Pazar günü İzmir’in ilk uluslararası maratonu Maratonİzmir’in ikincisinde sanal heyecan yaşanacak. Böylelikle sanal ortamda alınan mesafe 400 bin kilometreyi geride bırakmış olacak. Paris 2024 Yaz Olimpiyatları, Singapur Maratonu ve Iron Man gibi dünyanın en önemli etkinliklerinin de sanalda yapıldığını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Maraton İzmir’e katılımı, COVID-19 tedbirleri nedeniyle sınırlandıracağız. Ancak 10 kilometre ve 42 kilometredeki koşulara, dünyanın dört bir tarafından sanal olarak katılım sağlanabilecek. Yapılması gereken tek şey, www.bizkoşarız.org sitesine üye olup koşuyu seçmek ve ardından profili GPS cihazı, akıllı saat veya telefonla eşleştirmek” açıklamasını yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 21 BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜYÜK DESTEK İZMİR Büyükşehir Belediyesi, işsiz kalan 211 antrenöre toplam 316 bin 500 liralık destek veriyor. İZMİR Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren amatör spor kulüplerine ve antrenörlerine destek olmayı sürdürüyor. Pandemide işsiz kalan 211 antrenöre kişi başı bin 500 lira olmak üzere toplam 316 bin 500 lira nakdi destek verildi. 2020’de amatör spor kulüplerine 1,1 milyon liralık ekonomik destek sağlanmış ve 3 bin 500 gıda kolisi dağıtılmıştı. “...amatör spor kulüplerinin yaşatılmasını önemsiyoruz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, salgının başladığı Mart ayından bu yana İzmir’de örnek bir dayanışmaya imza atıldığına dikkat çekerek “Salgın nedeniyle spor okulu faaliyetleri tamamen duran, gelir kaynakları tükenen ve ekonomik çıkmaza giren kentteki amatör spor kulüplerimize destek olduk. 2021 yılında da desteğimizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi. İzmir’in 30 ilçesinde çocukların sporla buluşmasını sağlamak için çalıştıklarını belirten Soyer, “Bu şehrin çocukları ve gençleri için daha iyi bir gelecek inşa etme hedefimizde spor öncelikli bir yerde duruyor. Sadece merkez ilçelerde değil kırsaldaki çocuklarımızı, en uzak ilçelerdeki gençlerimizi de sporla buluşturmak istiyoruz. Bu nedenle amatör spor kulüplerinin yaşatılmasını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

© 2021 by BizSpor