BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

12 İzmir Büyükşehir

12 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 “İZMİR’İ SPORDA DA ÜST NOKTALARA TAŞIYALIM” Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ali Aksu da atletizmin sadece bir spor olmadığını, bütün sporları bir araya getiren bir branş olduğunu belirtti. Aksu, şunları söyledi: “Sayın Tunç başkanım atletizm kökenli değil ama koşmayı sever. Bir futbolcu, basketbolcu için de bu geçerli. Koşmak kaçınılmaz bir şeydir. Eğer koşamazsanız spor yapamazsınız. Eğer spor yapamazsanız da kendinizi Tunç başkanım gibi iyi hissedemezsiniz. O bir örnektir, İzmir için de büyük bir kazanımdır. Bu yarışa İzmir, bu yarışlar içerisinde olmalıdır. Çünkü iyi bir maratoncu bir yılda sadece üç maraton koşuyor. verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki var, iyi ki İzmir’de maraton var. Ve olmasını, sürdürülmesini istiyorum. Ama kendisinden bir isteğim var. Koşmayı seven insanların neden İzmir’i tercih etmeleri konusunda da bir çalışma içerisinde olmalarını kendisinden rica ediyorum. İzmir, bu yarışlar içerisinde olmalıdır. Çünkü iyi bir maratoncu bir yılda sadece üç maraton koşuyor. İyi bir maratoncunun koştuğu üç maratondan birinin İzmir olması için ben federasyon olarak canı gönülden destek vermeye hazırım. Hep beraber hareket edelim. İzmir’i sanatta olduğu gibi sporda da üst noktalara taşımaya gayret edelim.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 13 “SPORUN TOHUMLARI SAÇILDI” Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Murat Eskici ise İzmir’de sporun tohumlarının saçıldığını hedefe varıldığını, yavaş yavaş ilk meyvelerin verilmeye başlandığını söyledi. Eskici, “İzmir spor şehri, spor kenti. Olimpiyatlara aday bir şehir. 1970’li yıllarda Akdeniz Oyunları yapıldı. 2000’li yıllarda Üniversiteler Olimpiyat Oyunları yapılmış. Gerçekten sporun başkenti olabilecek bir şehir. Bu şehirde hep beraber, bakanlığımızın ve belediye imkanları ile tüm ülkenin gücünü birleştirerek millete, gençliğe, spora, sporcuya hizmet etmenin önemli olacağını düşünüyorum. Tüm bunların şehirde yaşayanlara, spor turizmine katkı vereceğini düşünüyorum” dedi. PARKURUN KARŞIYAKA BÖLÜMÜ DEĞİŞTİRİLDİ 2020’deki Maratonİzmir’e katılan sporcuların görüşleri alınarak, parkur hızının daha da artmasını sağlayacak şekilde 42 kilometrelik parkurun başlangıç-bitiş ile Karşıyaka ve İnciraltı dönüş bölümünde KAYITLAR MARATON İZMİR WEB SİTESİNDE DEVAM EDİYOR “Sürdürülebilir bir dünya için koşuyoruz” sloganıyla 11 Nisan’da düzenlenecek Maratonİzmir’e pandemi şartları nedeniyle 10 kilometrelik yarışa 750, 42 kilometrelik yarışa 450 kişilik kontenjan ayrıldı. 15 Şubat tarihinde başlayan kayıtlar www.maratonizmir.org adresinde devam ediyor. Maratonİzmir’e aktif olarak katılamayanlar ise www.bizkosariz.org adresi üzerinden kayıt oluşturarak maratonu sanal ortamda koşabilecek. değişikliğe gidildi. Bu yıl her iki yarışın da başlangıç noktası Şair Eşref Bulvarı’ndaki eski İZFAŞ binası önü olacak. Daha önce Karşıyaka girişindeki Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı’ndaki maraton geri dönüşü noktası, Bostanlı Vapur İskelesi’ne kaydırıldı. İnciraltı’ndaki dönüş noktası ise İzmir Marina önünden yapılacak. 10 kilometrelik parkurda Şair Eşref Bulvarı’ndaki eski İZFAŞ binası önünden İnciraltı yönünde yarışa başlayacak sporcular, yarışın 5’inci kilometresine denk gelen tramvay Köprü Durağı’nın önünden dönerek tek tur şeklinde başlangıç noktasında yarışı tamamlayacaklar.

© 2021 by BizSpor