BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Sayı 057

  • Izmir
  • Izmir
  • Maraton
  • Madalya
  • Spor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dergisi

10 İzmir Büyükşehir

10 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 “SAYILI MARATONLAR DÜZEYİNE ULAŞACAK” Maraton İzmir’in, kentin en önemli markalarından biri olacağına, parkur avantajı, organizasyon kalitesiyle kısa sürede 7’den 70’e herkesin koşacağı dünyadaki sayılı maratonlar düzeyine ulaşa- ğü ve Atletizm Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve sponsorlara teşekkür etti. AFRİKALI ATLETLERE ÖVGÜ Soyer, geçen yıl düzenlenen maratona Afrikalı sporcuların katıldığını ve performanslarının çok iyi olduğunu belirterek, “Geçen yıl düzenlenen maraton çok güzel geçmişti. Fakat gördünüz Afrikalı atletcağına yürekten inandığı da söyleyen Tunç Soyer, herkesi 11 Nisan’da Maraton İzmir’in coşkusunu yaşamaya davet etti. Soyer, organizasyona destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor İl Müdürlüler var. Maratona katılmak isteyenlere uyarıda bulunmak istiyorum. Tekrar düşünsünler. Çünkü felaketler. Ben de geçen yıl katılmıştım ama bu yıl bir kez daha düşüneceğim. Çünkü onlarla beraber koşmak zor olabilir. Katılacakların onların performansını göz önünde bulundurarak katılsınlar diyorum. Sabırsızlıkla ve büyük bir heyecanla bu koşuyu bekliyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü / Ocak-Şubat 2021 11 Tunç Soyer, Hakan Orhunbilge, Ersan Odaman ve Ertuğrul Tugay marataon sayacı önünde poz verdi “SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ” Pürsu Genel Müdürü Hakan Çelik de böylesine güzel ve zor koşullarda hazırlanan bu organizasyonun bir parçası olduğu için mutluluk duyduğunu belirterek, “Bir nebze de olsa güç koşullardaki organizasyona destek vermekten dolayı onur ve gurur duyuyoruz. Biz, sporun ve sporcunun yanında olmak adına bu tür organizasyonların sürekliliğini umuyor, İzmir Maratonu’nun gelecek yıllara çok daha büyük güzelliklerle ulaşacağına inanıyoruz” dedi. PLASTİK ATIK VURGUSU Adidas Pazarlama Direktörü Onur Demircan ise konuşmasına “Güzel İzmir’den herkese merhaba” sözleriyle başladı. Demircan, “Adidas olarak sporun yaşamı değiştirebilme gücüne yürekten inanıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de sporcuları, sportif aktiviteleri destekliyoruz. Desteklemeye de devam edeceğiz. 11 Nisan’da İzmir’de gerçekleşecek olan Maraton İzmir’e bu yıl da destek vereceğimiz için mutluyuz. Maraton İzmir’in bu sene sürdürülebilirlik temasıyla gerçekleştirilecek olması, bu alanda ciddi yatırımları olan Adidas için çok daha anlamlı. Dünyadaki plastik atıklar konusunda ciddi çalışmalarımız var. 2025 yılı itibariyle Adidas olarak üreteceğimiz 10 üründen 9’unu, sürdürülebilir materyallerden üretme hedefimiz var. Bununla gurur duyuyoruz. Koşuyu seven, koşan biri olarak parkuru, lokasyonu ve sevgili Tunç başkanımızın destekleriyle Maraton İzmir’in çok yakın zamanda tanınan, bilinen, sayılı maratonların arasına gireceğine ve rekorlar kıracağına inancımız tam. Bir ayımız kaldı. Güzel İzmir ve İzmirlilerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

© 2021 by BizSpor