BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
9 months ago

Maraton Özel

  • Text
  • Maratonizmir
  • Maraton
  • Parkur
  • Kilometre
  • Sporcu
  • Atlet
  • Spor
Maratonİzmir özel sayısı

6 ÖZEL SAYI HEDEF

6 ÖZEL SAYI HEDEF BÜYÜDÜ İki yılda Türkiye’deki en iyi parkur derecesinin yakalanmasının ardından yetkililer, organizasyonu ilk etapta bronz kategoriye almak için çalışma başlattı. ULUSLARARASI Maratonİzmir’in ikincisi 11 Nisan Pazar günü Etiyopyalı atlet Tsegaye Getachew’in 2.09.25’lik tarihi derecesiyle geride kalırken, yetkililer organizasyonu ilk etapta bronz kategoriye almak için çalışmalara başladı. Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) nezdinde “Bronz Kategori Adayı” konumuna yükselmesi hedeflenirken, bu yıl “Silver” ve “Bronz” kategorisindeki üst düzey yabancı yarışçılar ile milli atletlerin de kayıt yaptırmasıyla Maratonİzmir’in kalitesinin yükseldi. Şair Eşref Bulvarı - Mavişehir - İzmir Marina - Şair Eşref Bulvarı arasındaki 42 kilometrelik parkurun, özellikle

7 eğimin az olması ve deniz seviyesinde koşulması nedeniyle avantajına vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Maratonİzmir kentimizin tanıtımı açısından her geçen yıl daha fazla önemli bir rol üstlenecek. Bunu kısa sırada gördük. İkinci Maratonİzmir’de Türkiye’deki en iyi parkur zamanlaması geldi” mesajını verdi. İkinci yılın sonunda bronz kategoriye yükselebilmenin öneminden söz eden Başkan Soyer, “Bu durumda İzmir’e çok daha fazla elit atlet gelecek, uluslararası çapta rekorlar kırılacak ve böylelikle maraton dünyasının gözü de güzel şehrimize çevrilecek. Bugün itibariyle ülkemizin en hızlı parkuruna sahip kent olarak hedefimiz; Maratonİzmir’i ‘gold’ kategoriye kadar yükselterek dünyanın en iyi maratonları arasında çıkarmak” diye konuştu. Maratonİzmir’in Birleşmiş Milletler’in belirlediği “Küresel Amaçlar” ışığında gerçekleşen koşunun sadece İzmir’de değil, ülke genelinde de önemli bir farkındalıklar yarattığına inandığını kaydeden Soyer sözlerini çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak için bugünü, dünden daha iyi yapmak zorunda olduklarını belirterek sözlerini noktaladı.

© 2021 by BizSpor