BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
9 months ago

Maraton Özel

  • Text
  • Maratonizmir
  • Maraton
  • Parkur
  • Kilometre
  • Sporcu
  • Atlet
  • Spor
Maratonİzmir özel sayısı

30 ÖZEL SAYI MARATON

30 ÖZEL SAYI MARATON HEP MANŞETLERDE Maratonİzmir, hem ulusal basında, hem de yerel medyada sürekli yer buldu. Ulusal televizyon kanallarında da canlı yayınlarda Maratonİzmir tanıtımı yapıldı. Sosyal medya hesaplarında fotoğraflar ve videolar paylaşıldı. Görsel medyada köşe yazarları Maratonİzmir’i yazdı, spor sayfalarında haberler yapıldı, ulusal televizyon kanallarında ünlü isimler İzmirMaratonu’ndan söz etti, 14 ayrı haber bülteninde konu edildi. Maratonİzmir haberleri 27’si ulusal olmak üzere 45 gazetede yer aldı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımların görüntülenme sayısı 3 milyonu aştı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Maratonİzmir ve Bizkoşarız hesaplarından 250’in üstünde paylaşımlar yapıldı.

31 #BİZKOŞARIZ'DA DERECELER AÇIKLANDI Pandemi kurallarına göre verilen kontenjanlardan dolayı Maratonİzmir’e katılamayan sporcular için Türkiye’nin ilk sanal koşu platformu yaşama geçirildi. Facebook profili, Google hesabı veya e-posta adresiyle www.bizkosariz.org üzerinden Sanal Koşu Kulübü’ne kayıt olup uygulamayı akıllı cihazları ile eşleştiren 1815 katılımcı, Maratonİzmir’i sanal ortamda koştu. 530 sporcu yarışın finişine ulaşırken, toplam 5 bin 420 kilometre mesafe kat edildi. Maratonİzmir Sanal 2021’de koşucular, canlı sıralamalar sayesinde koşularını tamamladıklarını anda derecesini anında görme fırsatı elde etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı antrenörlerinin de yer aldığı sekiz kişilik hakem ekibiyle yapılan değerlendirmeler sonucunda 42 kilometrede 02.42.39 ile Kürşat Şahin ilk sırada yer aldı. 2.46.08’lik derecesiyle Erkan Öz ikinci, 3.01.03 ile Mehmet Çiçek üçüncü oldu. 10 kilometrede ise 33.24’lük derece elde eden Ali Şimşek birinci oldu. Mehmet Çiçek 35.06 ile Serdar Anlaş 35.14 ile üçüncü sırayı elde etti. 5 kilometrelik sanal koşuda 17.01’lik derecesiyle ilk sırayı alan Ahmet Çiçek’i, 17.02 ile Tuncay Runner, 17.06 ile Mehmet Çiçek izledi. 42 ve 10 kilometrelik sanal koşularda sıralamaya giren ilk 100 ve 5 kilometrede sıralamaya giren ilk 50 kişi ödül olarak Maratonİzmir forması ve madalya kazandı.

© 2021 by BizSpor