BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
9 months ago

Maraton Özel

  • Text
  • Maratonizmir
  • Maraton
  • Parkur
  • Kilometre
  • Sporcu
  • Atlet
  • Spor
Maratonİzmir özel sayısı

20 ÖZEL SAYI 10K’DA

20 ÖZEL SAYI 10K’DA ZİRVE KENYA’NIN Erkeklerde birincilik ipini Kenyalı Roncer Kipkorir göğüsledi. Kenya’dan David Chemweno ikinci, Etiyopya’dan Fateme Alem Regasa üçüncü sırada yarışı tamamladı. Kadınlarda da ilk sırada Kenyalı Stela Rutto yer alırken, Kenyalı Daisyh Jeptoo Kimeli ve ülkemizden Burcu Subatan ilk üçü tamamlayan isimler oldu. Maratonİzmir’de 10 kilometre yarışta Kenyalı sporcular hem kadınlarda hem de erkeklerde şampiyonluğu kimseye bırakmadı.

TÜRK ERKEKLERDE ZİRVE İZMİR BBSK’LI UFUK ARDA’NIN 21 İzmir Büyükşehir Belediyesporlu atlet Ufuk Arda, önemli organizasyona katılan Türk erkek atletler içerisindeki en iyi süreyi elde etti. Genel klasmanda 15. sırada yer alan Arda, 2.25.29’luk derecesiyle Türk erkekler sıralamasında birincilik kürsüsüne çıktı. 1987 doğumlu sporcu, Kenya ve Etiyopyalı atletlerin müthiş çekişmesine sahne olan dev yarışta güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak genel klasmanda çok önemli bir başarı elde etti. Türk erkek sporcular arasında 42K’da şampiyon olan İzmir BBSK’nın başarılı atleti, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu ilk tebrik eden isim oldu.

© 2021 by BizSpor