BİZSPOR


İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 35 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.

Views
9 months ago

Maraton Özel

  • Text
  • Maratonizmir
  • Maraton
  • Parkur
  • Kilometre
  • Sporcu
  • Atlet
  • Spor
Maratonİzmir özel sayısı

12 ÖZEL SAYI İLK KEZ

12 ÖZEL SAYI İLK KEZ ÖZEL KUPA HAZIRLANDI İzmir’de ikinci kez düzenlenen Maratonİzmir için belirlenen “Sürdürülebilirlik ilkesi” üzerine çevreci bir kupa hazırlandı. Geri dönüşümlü malzemeden özel olarak üretilen toplam 12 adet kupa, 42 kilometre ve 10 kilometre yarışlarında ilk 3 sırada yer alan kadın ile erkek sporculara verildi. Tüm organizasyonda dereceye giren sporculara toplam 400 bin lira ödül dağıtıldı.

13 ÖNLEMLER ÇOK SIKI UYGULANDI Uluslararası Maratonİzmir'in ikincisinde pandemi önlemlerine büyük özen gösterildi. Kültürpark'ta hem kit dağıtım günü, hem de yarış günü pandemi şartlarına uygun hareket edildi. Görevliler ile atletlerin dezenfektanlar ile el hijyeni sağlanarak göğüs numarası, çanta ve çiplerinden oluşan kitleri teslim edildi. Kayıtlar tek kullanımlık kalemlerle yapıldı. Yarış gününde etkinlik alanına tek bir noktadan girişe izin verildi. Yarış alanına giren herkesin ateş ölçümleri yapıldı ve dezenfektanlarla el hijyeni sağlandı. Isınma için oluşturulan alanda yarışmacılar için 1.5 metrelik mesafeler ayrıldı. Maratonda, startlar dörder kişilik gruplar halinde, mesafe bırakılarak 5'er saniye arayla verildi. Her grubun arası en az 5 metre olarak tutuldu. Yarışmacıların maskelerini atmaları için, başlangıç noktası sonrasına çöp kutuları yerleştirildi. Bitiş noktasında ise koşuculara yeni maskeleri verildi. Koşu bitiminde hazır bekleyen sağlık birimleri, sporcularla tek tek ilgilendi. Madalyalar elden değil, poşet içinde sporculara takdim edildi.

© 2021 by BizSpor